Katalog

Shop

image.jpg

Cyklopřilby

Přilby na kolo jsou nedílnou součástí výbavy pro malé i velké cyklisty. Nezáleží na tom, zda jdete do města, na výlet po cyklotrase nebo si užít do terénu, bezpečnost a maximální komfort jsou na prvním místě.

Jak správně vybrat přilbu
Složení a materiál
Vnitřek a vnějšek přilby by měl sestávat z jednolité polystyrénové hmoty kryté pevným umělým povrchem zvenčí. Přilba tak většinou má lepší tlumení nárazu a je odolnější vůči rozpadání.
V dnešní době se již skoro všechny přilby vyrábějí technologií In-mold. Tato technika představuje přímé vstřikování polystyrénové hmoty do polykarbonátové konstrukce přilby. Tato technologie je velmi účinná ve vysoké míře ochrany a v nízké hmotnosti finálního produktu. Větší pevnost přilby je zaručena, na rozdíl od technologii využívaných v minulosti. Technologie, které se využívaly dříve byly založeny na vyříznutí tvaru přilby z polystyrenu. Byla tam možnost, že se narušila celistvost materiálu a vznikaly tam oblasti s nepříznivým napětím hmoty.
Pohodlí
Tvar helmy musí být vhodný na velikost hlavy a tím zařídit správné upevnění a pohodlné nošení.
Pokud nosíte dioptrické brýle je důležité si vyzkoušet přilbu i s nimi. Zpočátku mírný tlak nemusí způsobit problémy, avšak při dlouhém nošení přilby může způsobovat bolest hlavy a narušit i koncentraci při jízdě.
Odvětrávání je také jeden z důležitých prvků.
K pohodlnému nošení patří i design přilby. Zejména děti preferují pěkný vzhled. Proto je důležité dát dítěti na výběr, aby přilbu rádo nosilo a cítilo se v ní dobře.
Správné nasazení přilby
Přilba musí být na hlavě pořádně připevněna. Třeba vyzkoušet hned při prvním nasazení přilby. Když zatřesete hlavou, předkloníte se nebo zakloníte, přilba by měla držet na hlavě i bez zapnutí.
Přilba by neměla posouvat ani do čela ani do zátylku při kterémkoliv pohybu.
Přes korpus přilby jsou uchyceny dva popruhy, které jsou vedeny na boční části hlavy kolem uší v podstatě ve tvaru písmene "Y". Popruhy se pod bradou spojí speciální sponou se zámkem FIDLOCK, která je snadno nastavitelná a zároveň se dá jednoduše odepnout a zapnout jednou rukou. I regulace velikosti obvodu hlavy musí umožnit jednoduché povolení nebo přitažení jednou rukou.
Zapínání a popruhy musí být správně nastaveny, aby mezi popruhy a bradou bylo možné zastrčit pouze maximálně dva prsty.
Popruhy musí být při jízdě na kole, koloběžce nebo bruslích vždy zapnuté!
Péče
Každá helma, která překonala větší náraz by se neměla více používat i když na ní nejsou viditelné známky poškození. Na přilbě mohou být mikroskopické trhliny, které nejsou vidět pouhým okem a tak přilba ztrácí účel při dalším používání a nárazu. Materiál časem podléhá opotřebení a může tím ztratit původní vlastnosti. Při pravidelném nošení by měla přilba měnit každých 3 až 5 let. Při občasném nošení každých 8 let. Pokud si chcete svou přilbu vyčistit, měli byste se vyvarovat chemickým čisticím prostředkům, které by mohli přilbu poškodit.

Velikosti přileb:

U přileb, které nabízí více velikostí, požadovanou velikost přilby prosím uveďte do poznámky v objednávce. Dostupné velikosti jsou uvedeny v popisu u každé přilby.

Celkem nalezeno 12 produktů
Ceny v Kč, vč. DPH
Copyright klokanek.cz | Webdesign: yconix.com